Image

Pieniądza nie należy gonić,trzeba wyjść mu naprzeciw

Działamy na rynku usług konsultingowych od 2003 r. Zajmujemy się pozyskiwaniem zewnętrznych źródeł finansowania inwestycji rozwojowych dla naszych klientów, którymi są zarówno przedsiębiorcy jak i jednostki samorządowe z całej Polski. Zaangażowanie i pasja tworzenia wyjątkowych projektów pozwoliły nam na stworzenie marki IR CONSULTING cenionej zarówno przez klientów jak i instytucje, z którymi współpracujemy. Za sukces naszego zespołu uważamy zbudowanie wielu długotrwałych relacji z klientami. Współpracujemy z uczelniami, biurami projektowym, specjalistą od zamówień publicznych, analizy oddzialywania na środowisko, bankami i innymi instytucjami.

Sukces naszych klientówjest naszym sukcesem

Image

Nasza specjalizacja obejmuje:

 • pozyskiwanie i rozliczanie bezzwrotnych dotacji z funduszy UE,
 • efektywne pozyskanie środków finansowych na rozwój przedsiębiorstwa,
 • analiza bieżącej działalności i doradztwo biznesowe.

 

Potwierdzeniem naszych kompetencji jest wysoki wskaźnik liczby projektów zatwierdzonych do dofinansowania w stosunku do złożonych aplikacji oraz kwota pozyskanych dotacji przekraczająca 280 mln zł.

Gwarantem wysokiej jakości usług są wyniki rankingów firm pozyskujących dotacje unijne.
Według rankingu przeprowadzonego przez miesięcznik FORBES, IR CONSULTING znalazła się na 2 miejscu wśród najskuteczniejszych firm na Śląsku, a według Funduszy Europejskich za 2017 r. IR Consulting jest na 5 miejscu wśród liderów (wartość pozyskanych dotacji) w tej branży na Śląsku.
Adresatami usług świadczonych przez IR CONSULTING są zarówno małe i średnie firmy, placówki medyczne oraz jednostki samorządowe.


W ramach usług consultingowych dla przedsiębiorców oferujemy:

 • wnioski kredytowe, pożyczkowe, leasingowe,
 • biznes plany,
 • analizy finansowe,
 • analizy marketingowe,
 • wyceny finansowe,
 • programy restrukturyzacyjne,
 • dobór odpowiedniego źródła finansowania,
 • negocjacje z bankami.


Beneficjenci programów unijnych mogą liczyć z naszej strony w szczególności na:

 • doradztwo w zakresie doboru właściwego programu pomocowego,
 • doradztwo przy konkretnym projekcie w kontekście szans przy aplikowaniu o środki unijne,
 • współdziałanie ze wskazanym personelem przedsiębiorstwa w zakresie właściwego przygotowania dokumentacji aplikacyjnej,
 • zarządzanie procesem pozyskania środków finansowych w postaci dotacji unijnej,
 • rozliczenie dotacji oraz przygotowanie wniosku o płatność.


IR CONSULTING zajmuje się również obsługą jednostek sektora publicznego w zakresie pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania (krajowych i unijnych).


Zakres usług świadczonych dla JST oraz innych jednostek sektora publicznego obejmuje:

 • monitoring i dobór dostępnych środków unijnych i krajowych,
 • opracowywanie dokumentów programowych (np. Plan Rozwoju Lokalnego, Strategia Rozwoju, Lokalny Plan Rewitalizacji, Plan Odnowy Miejscowości itp.),
 • wykonywanie analiz na potrzeby inwestycyjne (analiza finansowa, techniczna, ekonomiczna, środowiskowa),
 • sporządzanie studiów wykonalności i wniosków o dofinansowanie wraz z załącznikami,
 • rozliczanie projektów, które uzyskały dotacje.

 

Image
Renata Spadło
współwłaściciel, analityk finansowy

Praca w projektach unijnych jest trudna, ale zarazem ciekawa. Różnorodność branż, które poznaję, ciągłe czytanie wytycznych i regulaminów – nie pozwalają na tzw. nudę w pracy. Pozytywne opinie naszych klientów oraz instytucji, z którymi współpracujemy dają mi inspirację do podejmowania kolejnych wyzwań, bo niemal każdy projekt unijny jest dla mnie wyzwaniem. Kilkunastoletnie doświadczenie pozwoliło na wypracowanie motta w pracy „…nie chodzi o to by przeczekać burzę, ale o to by nauczyć się tańczyć w deszczu…”. Praca daje mi satysfakcję, a rodzina daje mi szczęście ;-)
Izabela Żelichowska
współwłaściciel, analityk finansowy

Mimo, że od ponad 20 lat pracuję w konsultingu rutyna w pracy z pewnością mi nie grozi. Jednego dnia robię analizę finansową dla hotelu, kolejnego zgłębiam tajniki inwestycji deweloperskich, by za chwilę zająć się tworzeniem biznes planu o folii PET. Moja praca to także kontakt z przedsiębiorcami, z którymi uwielbiam przy dobrej kawie omawiać ich plany inwestycyjne czy innowacyjne pomysły biznesowe. Duża liczba pozytywnych opinii o naszej firmie daje mi poczucie, że to co robię ma sens i wartość dla innych. Godziny pracy spędzone przed komputerem równoważę aktywnością sportową - kocham jazdę na nartach i bieganie. Najwyższą wartością jest dla mnie rodzina.

Image

Agnieszka TaratutaKoordynator projektów unijnych

jest w zespole IR od 11 lat (od 2007); specjalista od tzw. trudnych projektów – potrafi wyłuskać z każdego z nich jego atuty – wręcz rzuca nowe światło na projekty. Pisane przez Agnieszkę projekty są najczęściej bardzo wysoko oceniane przez komisję. Praca dla Agi w naszej firmie to jak sama mówi „miłość od pierwszego wejrzenia”. Agnieszka to osoba niezwykle empatyczna , która zawsze widzi dobre strony każdej sytuacji, to ktoś na kim można polegać.
Image

Elżbieta WorekStarszy specjalista ds. unijnych

Ela to osoba dociekliwa i skrupulatna, co w połączeniu z siłą spokoju pozwala na prowadzenie „trudnych i skomplikowanych” projektów. Można by się nawet pokusić o stwierdzenie, że Ela jest przyjacielem projektów, znajdującym najlepsze rozwiązania. To ozdoba naszego biura, zawsze kulturalna i z klasą. Aktualnie zajmuje się wychowywaniem dzieci i przebywa na urlopie macierzyńskim.
Image

Agata Mynarskaspecjalista ds. pozyskiwania funduszy unijnych

W pracy i w życiu wszystko zawsze robię na 100%. Każdy problem staram się zamienić na wyzwanie, co pozwala mi skutecznie działać. W IR Consulting zajmuję się pisaniem i rozliczaniem projektów inwestycyjnych, społecznych i badawczych. W pracy lubię szybkie tempo, jestem konkretna, zdecydowana, wymagam dużo od siebie.
W wolnej chwili lubię poeksperymentować w kuchni i aktywnie spędzać czas z najbliższymi. Szczęście daje mi rodzina. Wyciszenia szukam w długich wycieczkach górskich i dobrej książce.
Image

Barbara Skórzakspecjalista ds. pozyskiwania funduszy unijnych

W pracy lubię różnorodność, możliwość rozwoju oraz kontakt z ludźmi. Wszystko to znalazłam pracując w IR Consulting. W pracy zawodowej specjalizuje się w projektach społecznych, których realizacja daje mi poczucie, że to co robimy przynosi korzyści dla innych. W wolnych chwilach uprawiam turystykę górską oraz angażuje się w działania społeczne.

Faktyo IR CONSULTING

icon company3
280 mln zł Pozyskanych
dotacji
icon company3
16 lat Bogatych
doświadczeń
icon company3
99 / 100 Wygranych
dotacji

Faktyo naszej metodzie pracy

icon company3
Wydajność Zawsze celujemy
w maksimum kwoty
icon company3
Terminowość
Ty śpisz spokojnie,
my pilnujemy Twoich terminów
icon company3
Perfekcyjność
Najwyższa jakość jest naszym celem